İçeriğe geç

GENEL BAŞKANIMIZIN RAMAZAN BAYRAMI MÜNASEBETİYLE YAPTIĞI AÇIKLAMA 13 MAYIS 2021

Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu cehennem ateşinden kurtuluş olan mübarek Ramazan ayını geride bırakarak tüm Müslümanların kaynaşmasına vesile olan bir bayrama  daha ulaşmanın mutluluğu ve huzurunu yaşıyoruz.

Ramazan Bayramı, tutulan oruçlardan sonra  manevi doyuma ulaştığımız, huzur kaynağımızdır. Her ne kadar, küresel koronavirüs salgınının gölgesinde doya doya yaşayamasak da, bayramlarımız milletçe birlik ve beraberliğimizin güçlendiği; dayanışma ve paylaşma gibi insanı mutlu eden önemli değerlerimizdendir.

Bayram demek kardeşlik demektir, gönüllerin birleşmesidir. Bayram, Kerkük’teki yetimin sevinci, Karabağ’daki şehidin vuslatı, Kırım’daki annenin yürek sızısı, Kudüs’teki Hasan Onbaşının bitmeyen nöbeti, Doğu Türkistan’daki çocuğun umududur. Bayram, kalpleri Allah için çarpanların kavuşması, bir olması demektir. 

Ne yazık ki gönül coğrafyamız zor günler geçiriyor. Yüce Türk milletinden bir el bekleyen soydaşlarımızın, kardeşlerimizin sayısı her geçen gün artıyor. Bu sebeple Kur’an-ı Kerim’de  buyrulan “Fitne ortadan kalkıncaya kadar” mücadele etme sorumluluğunun Yüce Türk milleti üzerinde olduğu bir kez daha anlaşılıyor. Türkiye’nin daha çok güçlenmesi ve Büyük Turan Ülküsüne ulaşması artık zorunluluk arz ediyor. Rabbim, bu Ramazan bayramı vesilesiyle önümüze çıkan engelleri aşarak Büyük Turan ülkümüze ulaşmayı; “mazluma el, zalime yavuz” olmayı nasip etsin.

Bu duygu ve düşüncelerle; göz görmese de gönülden gönüle kurulan sağlam köprülerle, tertemiz dualarla idrak edeceğimiz Ramazan bayramının Türk-İslam Alemi’ne huzur ve mutluluk getirmesini Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum.

Ahmet Yiğit YILDIRIM

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanı

Bir cevap yazın